Przecinarka plazmowa do cięcia stali plazmą

( ilość produktów: 11 )

Na wyposażeniu prawie każdego zakładu obróbki metalu znajduje się przecinarka plazmowa. Proces cięcia plazmowego polega na zajarzeniu łuku, który następnie jest kierowany przez dyszę i następuje rozcięcie blachy. Najpopularniejszym i najtańszym gazem osłonowym jest powietrze zaczerpnięte z kompresora. W zakładach o wyższym stopniu zaawansowania, gdzie potrzebna jest bardzo wysoka jakość wycinanych detali, stosuje się mieszanki powietrze-tlen, tlen-wodór czy tlen-azot.

Przecinarki plazmowe - jak przebiega cięcie plazmowe CNC?

Wśród przecinarek plazmowych wyróżnia się przecinarka do cięcia ręcznego i zmechanizowanego CNC. Cięcie palnikiem maszynowym odbywa się na stole dowolnego rozmiaru, gdzie kładziemy arkusz blachy, a następnie wgrywamy uprzednio zaprojektowany rysunek do konsoli CNC. Automatyzacja wszelkich procesów spawania i cięcia plazmowego sprawia, że co raz więcej osób decyduje się na zakup stołu i wycinanie elementów metalowych za pomocą plotera.

Czym kierować się przy zakupie przecinarki plazmowej?

Decydując się na zakup przecinarki plazmowej, możemy skierować swój wybór na rozwiązania profesjonalnych producentów takich jak Hypertherm, Cebora czy Thermal Dynamics lub zakupić sprzęt wyprodukowany w dalekiej Azji. Stopień zaawansowania technologii chińskich producentów daje nam gwarancję, że możemy nabyć urządzenia bardzo dobrej jakości, przez co przecinarka plazmowa przy odpowiedniej eksploatacji będzie nam służyć latami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu spawalniczego Weldcut, a w przypadku wątpliwości i niezdecydowania zachęcamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu.

Jak działa przecinarka plazmowa?

Przecinarki plazmowe to urządzenia znajdujące zastosowanie w przemyśle. Służą one do cięcia elementów metalowych o dowolnym kształcie – a także o różnych grubościach. Aby cięcie było możliwe, potrzebny jest strumień plazmy. Jest to gaz będący mieszaniną jonów, elektronów i (niekoniecznie) cząstek obojętnych.

Praca przecinarek polega na tym, że element metalowy, który ma być poddany cięciu, jest podłączony do ujemnego bieguna. Z kolei drugi, dodatni biegun, jest podłączony do głowicy, w której znajduje się strumień plazmy. Podczas pracy urządzenia metal jest rozgrzewany do wysokiej temperatury i zaczyna się topić. W procesie topnienia metalu powstaje także strumień plazmy, który przecina element metalowy. Plazma do cięcia stali jest zatem niezwykle efektywnym i wydajnym rozwiązaniem.

Przecinarka plazmowa do metalu musi być podłączona do odpowiedniego źródła energii o wymaganym napięciu (230V). Kolejnym krokiem jest podłączenie prowadnicy, a następnie połączenie się z masą. Sprawdź szczegóły przed pierwszym użyciem w instrukcji obsługi i na panelu urządzenia. Po podłączeniu użyć efektu cięcia. Zalecana wartość to ok. 20-30% maksymalnego potencjału narzędzia, a także czas jonizacji.

pixel