Maska spawalnicza

( ilość produktów: 9 )

Prawdopodobnie, jednym z najstarszych sposobów na ochronę oczu przed łukiem elektrycznym, jest maska spawalnicza. Postęp technologii w branży spawalniczej sprawił, że obecnie najchętniej używana jest przyłbica spawalnicza samościemniajaca. Rzesze spawaczy, zwłaszcza tych młodszych, nie wyobrażają sobie bez nich pracy. Jednak kilkadziesiąt lat temu, to właśnie tradycyjna maska spawalnicza wiodła prym w ochronie oczu przed odpryskami spawalniczymi oraz naświetleniem oczu. Główną cechą takiego rozwiązania jest zastosowanie szkieł, które posiadają stopień zaciemnienia w skali przepuszczalności światła DIN7-DIN13 oraz zewnętrznego szkła białego lub żółtego chroniącego przed przywieraniem odprysków do filtra głównego przyłbicy. Ich zaletą jest fakt, że po zakończeniu spawania, możemy od razu spojrzeć na wykonaną spoinę i ocenić jej jakość.

Tradycyjne maski do spawania wszystkimi metodami

Należy wspomnieć, że maska spawalnicza wymaga ciągłego trzymania w trakcie spawania, co z kolei blokuje nam jedną z rąk i nie możemy jej użyć np. do obrócenia elementu czy podtrzymania palnika. Niemniej jednak, pomimo postępu techniki, nie brakuje zwolenników używania masek spawalniczych. W sklepie spawalniczym Weldcut oferujemy asortyment z tej kategorii produktów do spawania wszystkimi metodami, który doskonale sprawdzi się w średnio zaawansowanych pracach spawalniczych. Zapraszamy do zakupów. Sprawdź również pozostałe akcesoria spawalnicze dostępne w naszej ofercie.

Jaką maskę do spawania wybrać?

Maski spawalnicze mają wyjątkowo odpowiedzialne zadanie. Chronią one użytkowników spawarek lub osoby znajdujące się blisko spawanego pola przed wydobywającymi się drobinami rozgrzanego metalu. Osłona spawalnicza zabezpiecza także wzrok przed wybitnie jasnym światłem.

Maski spawalnicze powinny być zatem produktami najwyższej klasy. Warto również inwestować w nowoczesne rozwiązania, które przystosowane zostały do najnowszych standardów bezpieczeństwa. Technologia ochrony oczu i uzupełniające konkretne funkcjonalności zmienia się każdego roku – zapewniając użytkownikom większe bezpieczeństwo i gwarantując komfort użytkowania (choćby poprzez ograniczenie wagi do minimum, czy maksymalizując wentylację). Skorzystaj więc z rozwiązań, które znajdziesz w naszej ofercie już teraz!

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie maska spawalnicza spełni Twoje oczekiwania? Skorzystaj z naszego wsparcia i skontaktuj się z zespołem naszych specjalistów. Odpowiedzą oni na Twoje pytania i pomogą podjąć właściwą decyzję zakupową.

pixel