Tarcza do cięcia metalu

( ilość produktów: 8 )

Przecinanie metalu może odbywać się za pomocą przecinarki plazmowej, laseru lub piły taśmowej. Jednak najbardziej tradycyjne rozwiązanie to szlifierka kątowa i tarcza do cięcia metalu. Zanim nowoczesne technologie przecinania metalu zostały rozpowszechnione, to właśnie popularna „kątówka” była najszybszym sposobem na wykonywanie różnego rodzaju cięć. Oczywiście istotnym elementem jest dobór elektronarzędzia np. firmy Fein, ale główne „skrzypce” grają tarcze do cięcia metalu.

O czym należy pamiętać przy zakupie tarczy do cięcia metalu?

Przymierzając się do zakupu, musimy wiedzieć jaki rodzaj materiału będzie cięty. Jeśli mamy zamiar przecinać stal nierdzewną lub inne metale szlachetne to odpowiednia będzie tarcza do cięcia metalu w wersji „INOX”. Innym kryterium wyboru będzie ich średnica oraz grubość– najpopularniejsze średnice to 125mm i 230mm o grubości od 1 do 2mm. Na rynku mamy bardzo duży wybór tego asortymentu. Wśród profesjonalnych producentów na uwagę zasługują tarcze korundowe Cubitron II firmy 3M – potentata w produkcji materiałów ściernych. Pozostali konkurenci godni uwagi to min. Dronco, Norton czy Pferd.

Tarcze do szlifowania i cięcia metalu

Nasz sklep proponuje Państwu wybór tarcz do cięcia metalu stworzonych specjalnie dla naszej firmy, pod marką Weldcut. Każda tarcza do cięcia metalu cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością oraz wyjątkową precyzją w trakcie procesu cięcia. Zyskały one ogromne uznanie wśród rzeszy naszych odbiorców. Oczywiście najlepszą metodą jest ich uprzednie przetestowanie, dlatego zachęcamy Państwa, abyście wypróbowali tarcze do cięcia metalu marki Weldcut, a gwarantujemy że dołączycie do szerokiego grona zadowolonych klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

pixel