Uchwyty magnetyczne

( ilość produktów: 25 )

Magswitch to światowy lider w dziedzinie zaawansowanej technologii uchwytów magnetycznych, która polega na wykorzystaniu dwóch, diametralnie spolaryzowanych magnesów obracających się jeden na drugim. Poprzez obrót dźwigni o 180 stopni, pola magnetyczne obu magnesów tworzą jedno, bardzo silne pole magnetyczne. Cofając dźwignię o 180 stopni wstecz, pole magnetyczne zostaje zniwelowane i magnes odrywa się od materiału do którego został przytwierdzony. Dzięki tej technologii uchwyty Magswitch łączą w sobie niewielką wagę z ogromną siłą przyciągania.

Zalety uchwytów magnetycznych Magswitch

Niezwykle ważnym atutem jest również czystość uchwytów do których przyczepiają się opiłki żelaza – wystarczy przekręcić dźwignię do pozycji OFF i przy pomocy rękawicy możemy bardzo łatwo oczyścić powierzchnię uchwytu. Zalety te pozwoliły na wykorzystanie uchwytów do rozwiązywania trudnych problemów, zwiększenia wydajności oraz obniżenia kosztów produkcji.

Do czego służą chwytaki magnetyczne?

Jednym z obszarów zastosowań uchwytów magnetycznych Magswitch jest proces spawania i wytwórstwo elementów metalowych. Uchwyty magnetyczne były obecne i stosowane przede wszystkim w przypadku małych i lekkich detali. Niestety problemy zaczynały się jak w grę wchodziły cięższe elementy. Technologia Magswitch odmieniła tę sytuację całkowicie.

Zastosowanie narzędzi Magswitch w procesie spawania:

Przygotowując się do spawania, nie wolno zapominać także o innym wyposażeniu, takim jak maski spawalnicze czy przyłbice spawalnicze. Sprawdź nasze wszystkie akcesoria spawalnicze!

12
12
pixel