Spawarki TIG do stali, aluminium

( ilość produktów: 26 )

Jednymi z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych, zaraz po migomatach, są spawarki TIG. Metoda ta polega na wytworzeniu łuku elektrycznego przy pomocy elektrody wolframowej. Jako gaz osłonowy stosuje się głównie argon, ale możliwe są mieszanki np. argon z helem. Bardzo ważne jest aby używać gazu o jak najwyższej czystości, najlepiej klasy 5.0.

Spawarki TIG do precyzyjnych prac spawalniczych

Niewątpliwie proces spawania metodą TIG ( Tungsten Inert Gas ) wymaga większej wprawy aniżeli tradycyjne spawanie półautomatem spawalniczym. Po dobraniu odpowiednich materiałów spawalniczych, czyli elektrody wolframowej i topnika, proces może zostać zainicjonowany poprzez zajarzenie łuku w przycisku uchwytu spawalniczego. Jednak używając spawarki tig, spoiwo musimy podawać ręcznie do wytworzonego jeziorka, co czyni tę metodą trudniejszą do opanowania i wymagającą poświęcenia dużo więcej czasu na praktykę. Nie mniej jednak spośród wszystkich metod spawania, to właśnie łączenie materiałów za pomocą spawarek tig, daje nam najlepsze efekty wizualne. Możemy to zaobserwować na przykładzie balustrad w galeriach handlowych. Potrzebny Ci dobry migomat? Sprawdź spawarki mig mag dostępne w naszej ofercie!

Spawarki TIG DC, AC/DC do spawania aluminium

W zależności od tego jaki gatunek stali będziemy spawać, musimy dobrać do tego odpowiednie urządzenie. Stal węglowa czy stal nierdzewna wymaga zakupu spawarki TIG na prąd stały DC ( Direct Current ) lub na prąd przemienny AC ( Alternative Current ) w przypadku chęci spawania aluminium. Oczywiście spawarki TIG posiadające funkcje AC, mają również przełącznik na prąd stały.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spawarki z funkcją TIG?

Oprócz tego podstawowego parametru, w spawarkach tig ważne są takie funkcje jak możliwość spawania pulsem, dwu-takt lub cztero-takt, gorący start, wypełnienie krateru, ustawienie balansu czy częstotliwości pulsu. W sklepie spawalniczym Weldcut mamy różne spawarki tig idealne do pracy tą metodą. Jeśli nie jesteście Państwo zdecydowani jaką spawarkę wybrać, zachęcamy do skontaktowania się z obsługą naszego sklepu, celem możliwości dobrania najbardziej optymalnego rozwiązania dla indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Przy spawaniu najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego z pewnością przydadzą się odpowiednie maski spawalnicze, a także przyłbice spawalnicze czy uchwyty spawalnicze, dzięki czemu maksymalnie zwiększy się komfort i bezpieczeństwo przy pracy. Sprawdź naszą ofertę!

12
12
pixel