Pręty TIG do spawania metodą TIG

( ilość produktów: 10 )

Elektrody wolframowe które są niezbędne do spawania metodą TIG są oznaczone odpowiednim kolorem, w zależności od tego jaki rodzaj metalu będzie spajany – aluminium, stal nierdzewną czy stal węglową.

Różne rozmiary prętów TIG

Pręty do spawania metodą TIG występują w różnych średnicach oraz w odpowiednich gatunkach pod względem doboru składu chemicznego do wykonywania właściwych połączeń za pomocą spawarki TIG. Proces spajania elementów jest wykonywany zazwyczaj w osłonie argonu.

Jaki drut spawalniczy do spawarek TIG?

Pręty spawalnicze TIG to akcesoria nietopliwe. Wykonywane są w większości z wolframu i mogą zawierać nie więcej niż 2% innych dodatków stopowych. W zależności od rodzaju dodatków wmieszanych w strukturę elektrody, druty mogą być wykorzystywane do pracy z innymi materiałami. Wybierając drut spawalniczy do tiga należy zawsze kierować się instrukcją spawalniczą.

Ponadto pręty spawalnicze TIG są produkowane w różnych średnicach, począwszy od 1 do 4 mm. Grubość dobiera się w zależności od szerokości spoiny i grubości łączonych materiałów. Drut spawalniczy TIG o określonej średnicy będzie wykazywał optymalne parametry tylko przy zadziałaniu prądem w konkretnym przedziale natężenia. Należy też proporcjonalnie dobierać przepływ gazu osłonowego.

Drut spawalniczy TIG oferowany jest w standardowych długościach 175 mm. Taki wymiar pozwala na precyzyjne utrzymanie odległości pręta od łączonego materiału. Jest też wygodny w czasie pracy w trudnych i wymuszonych pozycjach.

pixel