Wałki ścierne

( ilość produktów: 7 )

Wały ścierne są narzędziami zbudowanymi z promieniście ułożonymi listkami na bazie okrągłego rdzenia. Konstrukcja ta perfekcyjnie sprawdza się w aplikacji nadawania wzdłużnej rysy na profilach prostokątnych, kwadratowych i niewielkich powierzchniach płaskich, które są ze stali nierdzewnej.

Ściernica z włókniny medium

Ściernica ta jest zrobiona z najwyższej jakości włókniny Medium. Tekstura włókniny jest sinusoidalnie zamocowana na tulei mocującej ściernicy i nie ma żadnych ciętych krawędzi. Pozwala to na obróbkę płaskiej powierzchni bez pozostawiania smug na krawędziach średnicy. Nadaje się także bardzo dobrze do obróbki lekko wypukłych lub nieregularnych powierzchni.

Rodzaje wałków ściernych

● Wały ścierne BS (BlueStriper) w gradancji 2S XCRS są używane do czyszczenia płaskich powierzchni z farby, rdzy i różnego rodzaju powłok, zapewniają wzdłużne pękanie na płaskich powierzchniach i mają szczególne właściwości. Do użytku ze szlifierką kątową z kontrolą obrotów.

● Ściernica walcowa 3M™ CP-MF wykonana jest z włókniny Scotch-Brite. Do czyszczenia płaskich oraz dużych powierzchni. Wałek CP-MF nie zmienia geometrii obrabianego przedmiotu. Jest to element, który pozwala uzyskać jednolite wykończenie obrabianej powierzchni elementu. Półelastyczne listki z włókniny do bezcieniowego matowania, uzupełniania jedwabiu i czyszczenia hartowanej stali i metali nieżelaznych. Do stosowania w maszynie satynującej lub szlifierce kątowej, wykorzystującej unikalny trzpień mocujący.

Zastosowanie wałów ściernych

● usuwanie przebarwień, rdzy i nalotów
● matowanie i satynowanie
● służy do obrabiania powierzchni stali zwykłej i nierdzewnej, metali nieżelaznych, tworzyw sztucznych i aluminium

Dzięki szerokiemu zastosowaniu wałów ściernych mogą korzystać z nich osoby zajmujące się produkcją mebli, remontami, gdzie mają do czynienia na przykład z szlifowaniem, polerowaniem, czy wierceniem. 

Polecamy również z tej kategorii takie produkty jak tarcza do cięcia metalu - zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

pixel