Przyłbica spawalnicza samościemniająca

( ilość produktów: 22 )

W procesie spawania powstaje łuk elektryczny i szkodliwe promieniowanie, które są szczególnie niebezpieczne dla oczu i twarzy spawacza. Niezbędną ochronę w tym przypadku stanowi przyłbica spawalnicza. Dawniej zastosowanie znajdowały tradycyjne maski spawalnicze ze szkłem z odpowiednim filtrem. Dbałość o ludzkie zdrowie oraz rozwój nowoczesnej technologii spowodowały, że na rynek zostały wprowadzone przyłbice spawalnicze samościemniające. Nie tylko poprawiają komfort pracy, ale przede wszystkim zapewniają niezbędna ochronę.

Przyłbica spawalnicza samościemniająca z filtrem LCD 

Promieniowanie UV powstające w procesie spawania bardzo negatywnie wpływa na ludzki wzrok, co prowadzi często do naświetlenia i podrażnień, jeśli nie zostaną zachowane należyte środki bezpieczeństwa. Dobrze dobrana przyłbica spawalnicza z wysokiej jakości filtrem LCD zapewnia niezbędną ochronę. W momencie zajarzenia łuku elektrycznego, filtr reaguje na pole elektromagnetyczne i przyłbica samościemniająca automatycznie się przyciemnia, dzięki czemu wzrok nie jest narażony na naświetlenie. Dodatkowym atutem przyłbic spawalniczych jest całkowita ochrona twarzy i głowy spawacza, dzięki czemu uniknie on poparzeń spowodowanych promieniowaniem i odpryskami spawalniczymi.

Przyłbica spawalnicza z filtrem powietrza

Proces spawania niesie za sobą również zagrożenie dla płuc spowodowane trującym dymem spawalniczym, szczególnie przy spawaniu aluminium. W celu zabezpieczenia dróg oddechowym zostały opracowane przyłbice spawalnicze samościemniające wyposażone w system nawiewu świeżego powietrza. Specjalnie zabudowana przyłbica spawalnicza w okolicach głowy, pozwala na dostarczanie czystego powietrza w okolice twarzy spawacza, dzięki czemu unika on wdychania niebezpiecznych i trujących związków powstałych podczas spawania.

Bezpieczna przyłbica samościemniająca

Każda przyłbica samościemniająca spawalnicza wykonana została z najwyższej jakości materiałów odpornych na wysokie temperatury. Dodatkową zaletą jest wygoda użytkowania, szczególnie odczuwalna podczas długotrwałej i nieprzerwanej pracy. Wszystkie przyłbice spawalnicze, które można zakupić w naszym sklepie posiadają niezbędne certyfikaty i dopuszczenia. Sprawdź również pozostałe akcesoria spawalnicze dostępne w naszej ofercie!

pixel