Spawarki inwertorowe MMA

( ilość produktów: 8 )

Spawarki inwertorowe to nowoczesne źródła prądu przeznaczone do spawania różnymi metodami. Jedną z najpopularniejszych metod spawania jest metoda MMA ( Manual Metal Arc ), która jako topnik wykorzystuje elektrody spawalnicze otulone. Polega ona na jarzeniu się łuku elektrycznego między materiałem spawanym, a rdzeniem elektrody pokrytym otuliną. Podczas tego procesu materiał rodzimy miesza się z rdzeniem elektrody.

Co wyróżnia spawarki MMA inwertorowe?

Spawarki inwertorowe MMA nie wymagają podłączenia butli z gazem, ponieważ wszystkie niezbędne składniki znajdują się w otulinie elektrody. Spawarki cechują się wysoką sprawnością spawania i niewielką wagą w porównaniu do tradycyjnych źródeł transformatorowych. Pozwala to na łatwe przenoszenie sprzętu w różne, czasami trudno dostępne miejsca. Z racji tego, że spawarki inwertorowe posiadają dużą ilość elektroniki, trzeba szczególnie uważać na warunki atmosferyczne i unikać przedostawania się do jej wnętrza wilgoci.

Spawarki inwertorowe MMA Oerlikon, Spartus, Mitech

W naszej ofercie znaleźć można spawarki inwertorowe Oerlikon, Spartus, Mitech czy Esab (ale także spawarki MIG MAG, spawarki TIG czy półautomat spawalniczy). Wszystkie te urządzenia są przeznaczone do użytku profesjonalnego jak również amatorskiego. Polecane są szczególnie do ciężkich prac w warunkach przemysłowych, jak również dla domowych majsterkowiczów, którzy spawają okazjonalnie. Do wszystkich spawarek można u nas dokupić odpowiednie elektrody.

pixel