Uchwyt spawalniczy MIG/MAG

( ilość produktów: 17 )

Przymierzając się do zakupu półautomatu spawalniczego, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wybór odpowiedniego uchwytu spawalniczego MIG/MAG. Kierując się zakupem właściwego uchwytu, należy przede wszystkim dobrać go pod kątem mocy spawarki mig mag.

Najpopularniejsze uchwyty spawalnicze MIG/MAG

Najpopularniejsze na rynku polskim są uchwyty standardu MB firmy Abicor Binzel, do których zakup części zamiennych nie stanowi żadnego problemu. Wyróżniamy dwa podstawowe typy urządzeń typu mig/mag – uchwyt spawalniczy chłodzony powietrzem lub cieczą. Wśród uchwytów chłodzonych powietrzem najbardziej rozpowszechnione i rozpoznawalne są trzy rodzaje : MB15, MB25, MB36. Różnią się one mocą urządzenia do jakiego mogą być zastosowane. Uchwyty z serii MB15 zalecane są do prądu maksymalnego około 180A, seria MB25 posiada obciążalność 250A, natomiast typoszereg MB36 przeznaczony jest do prądu o maksymalnej wartości 350A. Na rynku występują również uchwyty MB24 i MB26, ale są one mniej popularne od wyżej wspomnianych. Jeśli zdecydujemy się na wybór migomatu z chłodnicą i spawaniem dużymi prądami, wtedy przyda nam się odpowiednia rączka do migomatu - uchwyt chłodzony cieczą z serii MB501, których cykl pracy wynosi 100% przy prądach rzędu 500A-550A. Wszystkie uchwyty spawalnicze mig/mag dostępne są w trzech długościach : 3m, 4m lub 5m.

Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt spawalniczy MIG/MAG?

Jeśli wybraliśmy już półautomat spawalniczy i dobraliśmy do niego odpowiedni uchwyt, należy zwrócić jeszcze uwagę na kilka szczegółów które zazwyczaj są pomijane przy zakupie. Najistotniejszą sprawą jest sprawdzenie przewodu prądowego. Przewód powinien być giętki i elastyczny, co znacząco wpływa na komfort pracy i łatwe manewrowanie. Na rynku dostępne są uchwyty które mają sztywne przewody, co może świadczyć o zastosowaniu niskiej jakości materiału ochronnego lub małym przekroju kabla miedzianego ( w żyle jest więcej gumy niż miedzi ). Kolejnym ważnym aspektem jest ergonomiczna rękojeść zamontowana na przegubie kulowym. Dzięki tym cechom zapewnimy sobie stabilny chwyt i łatwość operowania palnikiem. Ostatnim istotnym czynnikiem jest wtyk euro, który przykręcamy do spawarki. Środek wtyku euro powinien być wykonany w 100% z mosiądzu. Często spotyka się uchwyty, gdzie nakrętka wtyku jest plastikowa. Skutkuje to szybkim nagrzewaniem się złącza, co może prowadzić do uszkodzenia. Warto również zwrócić uwagę, aby wtyk posiadał ruchome piny dzięki czemu unikniemy ich złamania.

Wszystkie te cechy łączą w sobie uchwyty spawalnicze mig/mag dostępne w naszym sklepie. Zostały one starannie wyselekcjonowane, tak aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających spawaczy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i przetestowania uchwytów dostępnych na naszej stronie.

pixel