Zaciski masowe do spawarki - magnetyczne

( ilość produktów: 27 )

Jednym z kluczowych elementów w procesie spawania jest prawidłowe uziemienie. Najistotniejsze, żeby przed każdym spawaniem dokładnie oczyścić miejsce uziemienia z rdzy lub farby. Można to zrobić za pomocą szlifierki kątowej lub zwykłej szczotki drucianej.

Wybieraj wysokiej jakości zaciski masowe do spawarki

Najważniejszym jednak powinien być wybór odpowiedniego zacisku masowego. Mówiąc o dobrym zacisku nie mamy na myśli takich jakie czasami dostajemy w zestawie ze spawarką , które to po dłuższym użytkowaniu zaczynają się nagrzewać i ich szczęki są przepalone. Skutkować to może złym stykiem, co z kolei może przyczynić się do dodatkowego obciążenia urządzenia. Prowadzić to może do wypalenia gniazda w spawarce i do całkowitego uszkodzenia urządzenia.

Czym cechują się odpowiednie zaciski masowe magnetyczne?

Dobry zacisk masowy powinien mieć miedziane paski po obu stronach uchwytu i solidnie wykonane szczęki, które za sprawą mocnej sprężyny, dobrze trzymają się powierzchni metalowej. W naszej ofercie polecamy Państwu zaciski masowe najwyższej jakości. Zaciski z serii Hippo w zakresie od 200A do 600A, przeznaczone są do półprofesjonalnego użytku w warsztatach, gdzie proces spawania nie trwa kilkanaście godzin dziennie. Uchwyty z serii Crocodile 300 & 600 to masywne i wytrzymałe zaciski masowe wykonane z mosiądzu, które mogą służyć wszędzie tam gdzie panują ciężkie warunki przemysłowe. W swojej ofercie posiadamy zaciski śrubowe przykręcane do metalu, co jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy uzyskać stabilny i solidny punkt uziemienia. Zacisk masowy z serii Rotary to najlepsze rozwiązanie w aplikacjach spawania rur. Wielokrotnie zdarza się, że spawając duże i okrągłe elementy, tradycyjne zaciski spawalnicze nie sprawdzają się zbyt dobrze z powodu skręcania się kabla spawalniczego, przez co zacisk po prostu odczepia się od miejsca uziemienia. Dzięki trwałej i przemyślanej konstrukcji zacisku Rotary 800 problem ten został rozwiązany i jest to w tej chwili najlepsze rozwiązanie w prefabrykacji rur.

W naszym sklepie znajdziesz też inne akcesoria spawalnicze takie jak maski spawalnicze czy przyłbice spawalnicze - dzięki nim spawanie stanie się o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze.

pixel